Sivas'ta jandarmadan unutulmayan sanatçılara klip Sivas'ta jandarmadan unutulmayan sanatçılara klip

Hayal Melodileri 2024 ArtContact Sanat Fuarı’nda

İSTANBUL, (DHA)- EMART tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan ‘Hayal Melodileri Resim Yarışması'nın 2024 yılı teması, jüri ve ödül detayları, 4’üncü ArtContact İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda açıklanacak. Yarışmanın bu yıl ilk defa Eskişehir’de düzenlenecek olması ilgiyi artırırken, geçmiş yıllarda olduğu gibi katılımcılardan belirlenen bir operanın kendisini ya da operada yer alan herhangi bir bölümü, şarkıyı veya melodiyi resimsel ifadeye dönüştürmesi istenecek.

Fuarın 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü, 17.00-17.45 saatleri arasında yapılacak oturumunda, yayıncı Vedat Akdamar moderatörlüğünde, EMART Vakfı Başkanı Serkan Şahin 'Hayal Melodileri, Müzik ve Sanat Üzerine’ konulu konuşma yapacak. Geçmiş yarışmalarda ödül alan eserlerin de sergileneceği fuar, 23-26 Mayıs tarihleri arasında Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 11.00 ve 21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

4. ArtContact İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı’nda geçmiş yıllarda başarı ödülü alan eserler de sanatseverlerle buluşacak. Hayal Melodileri Resim Yarışması’nda başarı ödülü alan sanatçılardan Burçin Gürbüz, Ayşegül Tatar, Ali Çaka, Remziye Sezgin, Emre Tura, Ali Duman, Sena Gündüz ve Oğuzhan Ulutaş’ın eserleri fuarda sergilenecek.

ŞAHİN: ODAK NOKTAMIZ SANAT EĞİTİMİNİ DESTEKLEMEK

Fuar ilgili değerlendirmelerde bulunan EMART Genç Yetenekleri Güçlendirme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Arzu Şahin, “Kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kurumuyuz ve odak noktamızı sanat eğitimini desteklemek olarak belirledik. Yetenekli öğrencileri sanatsal üretimlerinde desteklemeye çalışırken, klasik müziğin yaygınlaşmasını ve öğrencilerin entelektüel birikimlerinin artmasını önemsiyoruz. Geçen seneki resmi sponsorumuz AKPA Aluminyum ve ulaşım sponsorumuz DM Travel firmasına teşekkürlerimizi bu fuarda tekrarlıyoruz. Özel sektörün sanata desteğini çok önemsiyoruz. Elbette ArtContact fuar ekibine ve özellikle Bilgin Aygül’e öğrencilerimizin görünür olmasına verdiği destekler için teşekkür ediyoruz” dedi.

AYGÜL: SANAT ÖĞRENCİLERİNİN GÖRÜNÜR OLMASI İÇİN KATKI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Atis Fuarcılık ve ArtContact Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, sanat öğrencilerinin görünür olması için katkı vermeye devam edeceklerini söyleyerek, “Emart’ın değerli çalışmasını diğer projelerimizde de tanıtmak, iş birliği yapmak bizim için çok değerli. Birincisini 2022 yılında gerçekleştirdiğimiz, 17-25 yaş aralığında güzel sanatlar alanında öğrenim görmekte olan veya yeni mezun gençlerin eserlerinin sergilendiği’'Fresh Ankara Çağdaş Sanat Sergisi’, geçtiğimiz yıl 52 ilden seçilen 200 genç sanatçının 3'er adet eserini sanatseverlerle buluşturdu. Biz de bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz 'Fresh Ankara’da genç sanatçılarımızı aramızda görmekten ve Emart’la iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

1’inci Hayal Melodileri Resim Yarışması’nın birinci başarı ödülü sahibi Selçuk Üniversitesi Resim Ana Sanat Dalı mezunu Burçin Gürbüz de “EMART Genç Yetenekleri Güçlendirme Vakfı’na sanata desteği ve genç sanatçıları görünür kılma yolundaki emekleri için teşekkür etmek isterim. Bu projede yıllar sonra hatırlanmak ve eserimin bu önemli fuarda sergilenmesi benim için büyük bir gurur ve motivasyon kaynağı oldu” dedi.

KISAOĞLU: ALÜMİNYUM SEKTÖRÜNDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

2’nci Hayal Melodileri Resim Yarışması etkinlik resmi sponsoru AKPA Aluminyum Kurumsal İletişim Kıdemli Uzmanı Esra KISAOĞLU ise “AKPA Alüminyum olarak, EMART Vakfı ile yaptığımız iş birliğinden dolayı çok mutluyuz. Böylece alüminyum sektöründe bir ilki gerçekleştirdik. ArtContact sanat fuarında olmak da bizi ayrıca memnun etti. Öğrencileri destekleyen bu yarışmanın devamında, Türkiye’nin farklı yerlerinde serginin açılması ve kazanan öğrencilerin yurtdışında atölyelere katılması bizi daha da sevindirdi. AKPA Alüminyum, öğrencilerin görünürlüğüne katkı vermeye ve sanatı desteklemeye devam edecek” diye konuştu.

Kaynak: dha