1960 ve 1970'li yıllarda rol aldığı filmlerle Yeşilçam'da iz bırakan ve bir süredir kanser tedavisi gören Fatma Karanfil'den acı haber geldi.

YEŞİLCAM'ın usta ismi Fatma Karanfil tedavi gördüğü hastanede 72 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü oyuncu 5 Haziran Çarşamba günü Barbaros Hayrettin Paşa Caminden kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.

Fatma Karanfil'in vefat haberini menajeri Aslı İslamoğlu sosyal medya hesabından duyurdu: "Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettikTürk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur."

Geçtiğimiz haftalarda entübe edilen Fatma Karanfil, 72 yaşında hayata veda etti.

Kapadokya'yı 5 ayda 1 milyon 660 bin turist ziyaret etti Kapadokya'yı 5 ayda 1 milyon 660 bin turist ziyaret etti

3 Şubat 1952'de Eskişehir’de dünyaya gelen Fatma Karanfil, Language and Culture Center’de okuduktan sonra 1968'de Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak sinemaya adım attı.

1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ancak daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra'ya tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı atlatarak, 2001 yılında sahnelere geri dönmüştür. 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisindeki rolü ile tekrar gündeme gelen sanatçı kariyeri boyunca birçok ödüle layık görüldü. 1968 yılında İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından "Yılın Sanatçısı" seçilmiş, 1972 yılında Ankara Gazeteciler Cemiyeti tarafından da aynı ödüle layık görülmüştür. Karanfil, "Yusuf'un Annesi", "Elveda''  gibi birçok film ve dizide rol almıştır.

Editör: Analiz 360