ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Köksal, Yavaş'ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Köksal, Afyonkarahisar Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, ileriki günlerde imzalanacak protokol ile kardeş belediye olacaklarını söyledi.

Mansur Yavas Afyon

Ziyarette bir basın mensubunun hükümetin uyguladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin sorusu üzerine Başkan Yavaş, şunları söyledi:

"Tasarruf yapılması gereken bir şey. İhalelerimizi açık yapmak suretiyle ve kamuoyu ile harcadığımız her parayı kuruşuna kadar internet sayfasında açık şekilde vatandaşa hesap vererek bugüne kadar getirdik. Bizim hayali, hiçbir çılgın projemiz yoktu. Dolayısıyla bu tasarruf tedbirleri mutlaka bizi etkiledi ama sonuçta olumlu yönde etkileyecek. Bizi çok etkilemiyor ama başka belediyeleri ne kadar etkiliyor zaman içerisinde göreceğiz. Ama biraz aceleci çıktılar. Tasarruf ettirelim derken mesela Ankara'da zarar ettiğimiz konular da oldu. Belediye başkanlarının görevi tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden gelmiştir" diye konuştu.

Ziyaret, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

 Burcu Köksal 1980 senesinde Afyonkarahisar'da dünyaya geldi. Babasının ismi İsmail, annesinin ismi Meral'dir. İlkokulu Sahipata Ilkokulu, ortaokulu Merkez Ortaokulu ve Liseyi Afyon Anadolu Öğretmen lisesinde bitiren Köksal, 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Seslerden rahatsız olan kadın komşusunun kapısını tekmeledi Seslerden rahatsız olan kadın komşusunun kapısını tekmeledi

Burcu Köksal, Türk avukat, siyasetçi. 25, 26, 27 ve 28. dönem TBMM'de ve Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar milletvekili olarak yer aldı. 

Mansur YAVAŞ, 23 Mayıs 1955’te Ankara, Beypazarı’nda doğmuştur. Avukat ve siyasetçi olan YAVAŞ, Ankara Belediye Başkanı olarak ikinci dönem görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’nın Beypazarı ilçesinde tamamlayan YAVAŞ, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 13 yıl Beypazarı’nda serbest avukat olarak çalışmıştır.

Siyasete ilgisi gençlik yıllarında başlamış ve 1999-2009 yılları arasında da iki dönem Beypazarı Belediye Başkanı seçilerek, önemli çalışmalara imza atmıştır.

Kaynak: dha