Batman'da DEM Parti il binasında arama yapıldı Batman'da DEM Parti il binasında arama yapıldı

Turgut Altınok: PTT çalışanlarına ücretsiz otobüs  

'ŞİRKET OLSAYDI BATMIŞTI'

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası’nı ziyaret ederek, üyelerle bir araya geldi. Ankara'nın son 5 yılda geriye gittiğini ifade eden Altınok, "Borç batağında olan bir belediye var. Bütün bütçeler, rakamlar elimizde. 5 yılda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin harcadığı bütçe 300 milyar liradır. Bu paranın yüzde 90'ı da hükümetimizden geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, bir şirketin başına otursaydı şirketi batırmıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi eğer bir şirket olsaydı, batmıştı. 5 yılda minnacık bütçeyle daha çok iş yaptık. Keçiören Belediyesi'ni borçla aldık, kasasında para olan belediye bırakıyoruz" dedi.

30 BİN TL MAZOT DESTEĞİ

Altınok, minibüs esnafına yönelik vaatlerini anlatarak, "Minibüs esnafı 5 yılda fakirleşti. En büyük gideriniz akaryakıt ve yedek parça. Ayda 100 bin TL'yi buluyor. Bu maliyetleri azaltmak lazım. ÖTV indirimi için elimizden geleni yapacağız. Bunu yaparsak zaten elektrikli minibüs alırsınız. Ayda 30 bin TL mazot desteği vereceğiz. Öyle seçim sözü değil. Altınok, söz verdiğini yapar. Sözü de bir, özü de bir. 100 söz verip 90'ını yapmamış. Yapacağımız hizmetlerle Ankara'daki ulaşım hızlanacak. Enflasyon ve faiz düşecek. Krediyle araba alacak. Belki Ankara trafiğine çıkan araç sayısı 800 bini bulacak. 'Ben yol yapmadım' diyor. Sen kasabaya mı adaysın? Burası Türkiye'nin merkezi, vitrini ve vizyonu. Ankara trafiği gerekli çalışmalar yapılmazsa 2-3 yıl sonra herkes 'Yandım anam türküsü' çalacak. İstanbul trafiğinden daha çekilmez bir çile haline gelecek. Ankara'nın buna izin vereceğine inanmıyorum. Sahte anketlere inanmayın. Sokağın nabzı 'Altınok' diyor" ifadelerini kullandı.

'SALTANAT DÖNEMİ BİTECEK'

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin borç batağında olduğunu öne süren Altınok, "Ankara’daki saltanat, israf, rüşvet dönemi bitecek. Seçim kampanyasına harcanan para 2,5 milyar lira. Bu para nereden geldi? Burada kaçak bir kayıp var. Parayı veren babasının hayrına vermiyor. Bu parayı isteyecek sonunda. Ankara Büyükşehir Belediyesi şu an borç batağındadır. Kar eden şirketler bile zararda" dedi.

Altınok, Minibüsçüler Esnaf Odası'nın ardından Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası'nı da ziyaret etti. (DHA)