Sultangazi’de ‘Özgür Filistin’ sergisi düzenlendi

 Sultangazi Kadın Kültür Sanat ve Mesleki Eğitim Akademisi, Filistin’de yaşananlara dikkat çekmek amacıyla ‘Özgür Filistin’ konulu sergi düzenledi. Sergide kursiyerlerin el emeği ürünleri ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

Sultangazi Kadın Kültür Sanat ve Mesleki Eğitim Akademisi (SU-MEKAN) kursiyerleri, el işçiliği ürünlerini bu kez Filistin için sergiledi. Kursiyerler, eğitmenleriyle birlikte oluşturdukları çalışmalarla ‘savaşa hayır’ dedi. Yaşanan acıların anlatıldığı sergide, özgürlüğüne kavuşmuş hür insanların yaşadığı bir Filistin resmedildi. Binlerce kadın ve çocuğun hayatını kaybettiği saldırılara dikkat çeken sergide kıyafetler de kullanıldı. Kursiyerlerin yaptığı, üzerinde Filistin ve Türk Bayrağı işlemesi olan kıyafet, üzerinde kırmızı lekeler olan çocuk kıyafeti ve çocuk battaniyeleri görenlere duygu dolu anlar yaşattı.

“KURSİYERLERİMİZİN DÜZENLEDİĞİ SERGİ BİZLERİ ÇOK DUYGULANDIRDI”

Bakan Ersoy: GençKart uygulamasını bugün başlattık Bakan Ersoy: GençKart uygulamasını bugün başlattık

Sergiyi eşi Tuba Dursun ile gezen Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “İsrail’in Filistin’e uyguladığı insanlık dışı durumu lanetliyoruz. Tüm temennimiz en kısa zamanda Filistin’in özgürlüğüne kavuşması. Bunun için Filistin’in sesini kamuoyuna duyurmak, mazlumların sesi olmak için farkındalık etkinlikleri düzenliyoruz. SU-MEKAN kursiyerlerimizin düzenlediği ‘Özgür Filistin’ sergisi bizleri çok duygulandırdı. Biliyoruz ki bu el emeği göz nuru yapılan elbiseleri, çocuk kıyafetlerini ve battaniyeleri binlerce şehit verdiğimiz kardeşimiz, çocuğumuz giyemeyecek, burada yine kursiyerlerimizin yaptığı ve çocukların en sevdiği yiyecek olan pastadan, şehit düşen Filistinli kardeşlerimiz bir daha hiç yiyemeyecek. Bunları düşünmek bile çok üzücüyken aylardır savaşı yaşayan, ailesini yakınlarını kaybeden kardeşlerimize sabır diliyoruz. Allah’ın izniyle bu kötü günler geride kalacak, herkes barış içerisinde yaşayacak” dedi.