Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları, Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom'un düzenlediği 'Yılın İnsanı' töreni kapsamında, nükleer sektörün gelişimine bulundukları katkılardan dolayı ödüle layık görüldü.

Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları, bu yıl 11'incisi düzenlenen sektör ödüllerinde 7 ayrı kategoride 12 ödül kazandı. Akkuyu Nükleer A.Ş çalışanları ayrıca, 'Rosatom'un Uluslararası İtibarının Güçlendirilmesi' kategorisinde de 4 takım ödülünün sahibi oldu.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom'un en iyi çalışanları için düzenlenen ödül töreni Rusya'nın 2024 kültür başkenti Nizhny Novgorod'da 77 aday arasında gerçekleştirildi. Bu yıl yapılan 3 bin 854 başvuruyla etkinlik tarihinde ayrı bir rekora imza atıldı.

Törende katılımcılara hitap eden Rosatom Genel Müdürü Aleksey Likhachev şunları söyledi:

“Bu etkinlik, geleneksel hale gelen ve bizim için yılın en önemli etkinliklerinden biri. Sizlere, kahramanlarımıza, emekçilerimize teşekkür etmek istiyoruz. Küresel nükleer endüstrinin tarihine takım arkadaşlarının isimlerini altın harflerle yazdıranlara ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz."

Ülker, Kurban Bayramı'na özel 68 ürünü tüketicilere sunuyor Ülker, Kurban Bayramı'na özel 68 ürünü tüketicilere sunuyor

Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva da konuyla ilgili olarak, “Bu etkinlik kapsamında gayretle çalışan, bilime, yaratıcılığa ve gelişime önem veren fikir insanlarını onurlandırıyoruz. Töreni bu kadar güzel kılan da bu insanlar. Etkinlik dolayısıyla büyük heyecan duyuyoruz. Proje çalışanlarımızın katılımı ve kazanmaları beni her zaman çok mutlu ediyor. Uluslararası bir ekibimiz var, Türkiye'de çalışıyoruz. Bizimle çalışan çok sayıda Türk vatandaşı var. Ekibimizin ‘Rosatom Yılın İnsanı’ törenine katılımları giderek artacak. Bu harika bir şey” dedi.

Kaynak: dha