RAMAZAN ayının başlamasına iki gün kala Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde vatandaşlar Salara köyünün Yaylapınar mevkiine akın etti.

Özgür Özel, Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası'nın konserini izledi Özgür Özel, Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası'nın konserini izledi

Şemdinli’de hafta sonunu ve güzel havayı fırsat bilen vatandaşlar ilçeye 30 kilometre uzaklıkta bulunan Salara köyünün Yaylapınar mevkiinde piknik yaptı. Yaklaşık 200 kişi ramazan ayının başlamasına iki gün kala gönüllerince eğlendi. Ailesiyle Yaylapınar mevkiine piknik yapmak için geldiğini söyleyen Kemal Uysal, "Hava çok güzel. Memleketimizde iki mevsimi bir arada yaşıyoruz. Karın yağmasıyla hep içeride kaldık. Bugün hafta sonunu fırsat bilip ramazan öncesi ailemizle son pikniğimizi yapmak için geldik. Mangal yaptık, çayımızı demledik, bugünümüzü böyle geçireceğiz" diye konuştu. Mustafa Uysal da Şemdinli’de güzel bir hava olduğunu belirterek, "Ramazan öncesi ailemizle dışarıda vakit geçirmek istedik. Birlikte temiz havanın keyfini çıkarıyoruz" dedi. (DHA)

Haber:Yaşar KAPLAN/YÜKSEOVA (Hakkari), (DHA)