ÇATALCA'da mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "AK Partililer ve MHP'lilerin, mutlaka son seçimde Tayyip Bey'e oy verenlerin bu seçimde oy vermemesi lazım. Çünkü, '4 yıl seçim yok, 4 yıl boyunca kemer sıkacağız' diyor, 'acı reçete içireceğim' diyor. 'Bundan sonra sıkı para politikası' diyor, Mehmet Şimşek ağzından kaçırdı" ifadelerini kullandı. Özel, "Bunun bir genel seçim olmadığını görüp, yerelde dürüst, çalışkan, namuslu insanlara oy verip, Ankara'dakilere de bu yoksulluk canıma tak etti. Bak, bundan sonrası garanti değil diye mesajı vermeniz son derece önemlidir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel Çatalca'da mitinge katıldı. Çatalca Meydanı'nda gerçekleşen mitingde CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve CHP Çatalca Belediye Başkan Adayı Erhan Güzel de yer aldı. Özgür Özel alanda konuşma gerçekleştirdi.

"31 MART'TAN SONRA BÜYÜK BİR HAYAT PAHALILIĞI VAR"

Özgür Özel, "Hepimiz için en tehlikeli dönem akaryakıta gelen zamdan sonrası. Şimdi iğneden ipliğe her şeye zam gelmeye başlayacak. 31 Mart'a kadar tutmaya çalışıyorlar yine tutamıyorlar. 31 Mart'tan sonra büyük bir hayat pahalılığı var, eğer gerekli mesaj bunlara iletilmezse. 1 Nisan olduğunda yapacak bir şey yok ertesi gün, bir gün önce yapacak bir şey var. Çatalca'nın çiftçileri, esnafı, emeklileri, işçileri 31 Mart'ta Tayyip Erdoğan'ın sizleri yok sayan, kötü, işsiz, aç bırakan, borcunu ödeyemez hale getiren politikalarına dur diyecek miyiz?" dedi.

"4 YIL SEÇİM YOK"

Cumhur İttifakı seçmenine seslenen Özel, "Ben CHP'lilerin; Atatürkçülerin, milliyetçilerin niye Cumhuriyet Halk Partisi'ne oy vermesi gerektiğini birazdan anlatacağım. Ama, AK Partililer ve MHP'lilerin, mutlaka son seçimde Tayyip Bey'e oy verenlerin bu seçimde oy vermemesi lazım. Çünkü, '4 yıl seçim yok. 4 yıl boyunca kemer sıkacağız' diyor. 'Acı reçete içireceğim' diyor. 'Bundan sonra sıkı para politikası' diyor, Mehmet Şimşek ağzından kaçırdı. Eğer bu seçimde emeklinin, yoksulların bu haline rağmen işçiler emekçiler veya millette para yok diye dükkanını çeviremeyen esnaf, hak ettiği desteği göremeyen çiftçi buna bu sefer de oy verirse ne yaparsak yapalım oyalıyoruz dediği için bundan sonra bu günleri arar olacak AK Partinin seçmeni, Tayyip Erdoğan'a oy verenler de" diye konuştu.

Aracına çarpan motokuryeyi takip etti, öldürüldü Aracına çarpan motokuryeyi takip etti, öldürüldü

"HESABI KİTABI DEĞİŞTİRECEK"

Özel, "Ama, siyasette kuraldır sarı kartı gösterirsen, kırmızı ışığı yakarsan, beni hesaba kat, ben çantada keklik değilim dersen hesabı kitabı değiştirecek. Senin değil, o çetelerin, ultra zenginlerin, holdinglerin vergilerini artıracak başka çare yok. O yüzden hep beraber bu seçimde bunun bir genel seçim olmadığını görüp, yerelde dürüst, çalışkan, namuslu insanlara oy verip Ankara'dakilere de bu yoksulluk canıma tak etti. Bak, bundan sonrası garanti değil diye mesajı vermeniz son derece önemlidir" şeklinde konuştu.

Görüntü Dökümü:

----------------

-Özgür Özel'in konuşması

-Miting alanı ve katılımcılardan detay görüntü