Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve kaptan Fernando Muslera, Şanlıurfa'da yarın Fenerbahçe ile oynayacakları Süper Kupa'nın medya toplantısında açıklamalarda bulundular.

Karşılaşmanın oynanacağı 11 Nisan Stadyumu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Okan Buruk, Şanlıurfa'da olmaktan dolayı mutlu olduklarını ve şehrin Galatasaray'ı bağrına bastığını belirterek, "Burada olmaktan mutluyuz. Urfa şehri bizi bağrına bastı. Ne kadar heyecanlı olduklarını gördük. İki takımın bir arada olması çok daha güzel olurdu. Urfa şehri büyük takımlara özlem duyuyor. Biz görevimizi yapmak için buradayız. Yarın tam olarak ne olacağını bilmiyoruz ama biz üzerimize düşeni yapacağız. Yarın sahaya çıkacağız ve bekleyeceğiz. Kendi işimize odaklandık. Antrenman yapıp yarını bekliyoruz. Rakibimiz ne şekilde gelecek, nasıl çıkacak bilmediğimiz için bekliyoruz. Fenerbahçe'yle maç oynamayı çok isterdik. Maça hazırlanıp sahaya çıkacağız ve bekleyeceğiz. Benim açımdan bir şey söylemek zor. Ne olacağını da bilemiyoruz. Bizim bildiğimiz Fenerbahçe'nin yarın buraya geleceği ama hangi oyuncularla geleceklerini bilmiyoruz. Biz burada Şanlıurfa halkı ve çevre illerden gelen insanlarla birleştik."

Fenerbahçe'nin hangi oyuncularla geleceğini bilmediklerini ve bekleyiş içinde olduklarını ifade eden Okan Buruk, tansiyonu düşürmek için ellerinden geleni yapacaklarını ve Türk futbolunun kazanmasını istediğini söyledi.

Teknik adam, şunları söyledi;

"Şanlıurfa'da çok anlamlı bir organizasyon. Bütün gelirlerin depremzedelerle paylaşılacağı bir maç. Üzerimize düşeni Galatasaray takımı olarak yapmaya hazırız. Maçın ne olacağını bilmesek de biz karşılaşma için hazırız. Taraftarımızla birlikte kutlamamızı yapmak istiyoruz. Gönül isterdi ki burada sarılarak poz verelim. Türk futbolunun tansiyonunun düşmesine ihtiyaç var. Biz Galatasaray olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Daha geçen sene bir deprem oldu. Hepimiz birlik olduk. Kazanan Türk futbolu olsun, Türkiye olsun. Biz programımıza göre devam ettik. Tam kadro geldik buraya. Yarın sahada olacağız. Bizi ne karşılarsa karşılasın, işimizi yapmaya çıkacağız. Karşımızda hangi rakip olacağı bizim için çok önemli değil. Rakibin kimle çıkacağını bilmiyoruz. Bunu maçtan sonra konuşabiliriz."

''KURALLARI BELİRLEYEN BİZ DEĞİLİZ''

Buruk, TFF'nin koyduğu kurallara riayet edilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Biz TFF'nin bildirdiği saatte burada olmak için varız. Maç oynanmazsa başka bir senaryoda ne uygulanıyorsa ona uyarız. Kurallar neyse ona göre üzerimize düşeni yapacağız. Yarın sahada olup, bizi izlemeye gelenlerle bir araya gelmek istiyoruz. Bizi uzun süredir bekliyorlardı. Maç olursa, olmazsa bir antrenman mı olur, ne olur bilmiyorum. Amacımız maçı oynamak. Biz kendi işimizi doğru bir şekilde yapmak istiyoruz. Kuralları belirleyen biz değiliz, TFF'nin koyduğu kurallara riayet etmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Gazetecilerin, ''Fenerbahçe'nin as takımla çıkmayacak olması sizi üzdü mü?'' sorusuna yanıt veren Okan Buruk, "Bunu özellikle söyleme nedenlerimden biri, biz bu mutluluğu havaalanında yaşadıysak Fenerbahçe de yaşayacaktı. Bu insanları mahrum etmemek değerliydi. Ben duygulandım. Galatasaray, Şanlıurfa'ya gelmiş, inanılmaz bir mutluluk var. Hala otelin önündeler. Bu çok değerli. Bu ateşi söndürmemiz gerekiyor. Dün de maalesef bir Galatasaray taraftarı, yanında 14 yaşındaki kızıyla darp edildi. Bunların önüne geçmek için, özellikle bizim, burada duran insanların doğru mesaj vermesi gerekiyor. Biz ülke olarak aileyiz, kardeşiz. Ağabey kardeş, baba oğul farklı takımı tutabiliyor. Bu ortamda birbirimize daha çok sarılmalıyız. Keşke burada, sahada beraber olsaydık. Bunu hep dile getiriyorum. Benim isteğim bu olurdu" ifadelerini kullandı.

Muslera ise maç için heyecanlı olduklarını ve kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Galatasaray'ın her zaman kupayı kazanmak için oynadığını ve yarın da bunun için mücadele edeceklerini belirten Muslera, Fenerbahçe'nin as takımla çıkmamasının üzücü olduğunu ve taraftarlara güzel bir futbol izletmek istediklerini sözlerine ekledi. (DHA)

A Milli Kadın Futbol Takımı, Azerbaycan maçına hazırlanıyor A Milli Kadın Futbol Takımı, Azerbaycan maçına hazırlanıyor

(FOTOĞRAFLI)