Minimalizmin gayrimenkul sektöründe bir yaşam biçimine dönüştüğünü söyleyen Atlas Group Yönetim Kurulu Başkanı Umut Bingöl, “Ekonomik koşullar, ev sahibi olmayı da zorlaştırıyor. İstanbul gibi büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımız da daha sade ve minimalist bir yaşam tarzını seçerek, çözümü ‘tiny house’larda buluyor. Firma olarak, İstanbul ve çevresinde doğayla uyumlu projeler tasarlıyoruz” dedi. 

Projelerinde minimalizmin temel ilkelerini esas aldıklarını belirten Bingöl, “Çatalca, Bahçeköy, Tekirdağ gibi bölgelerde ‘tiny house’ projeleri hazırlıyoruz. Halihazırda da birçok projemiz bulunuyor. Aslında gayrimenkulleri satın aldıktan sonra, insanlara sunuyoruz. Tüm bu süreçte kooperatif mantığını izliyoruz. Kooperatifçilikte fayda konusunda karşımıza ilk sırada ada bazlı imar çıkıyor. Yani çokluk ve haklılık konusunda oy birliğiyle karar veriliyor ve çoğunluk ne derse o kabul ediliyor. Böylece yatırımcılar kendileri için en doğru kararı verebiliyor. Daha düşük maliyetli mal ve hizmetler alabiliyor. Aynı zamanda bütçe ve mallarını kolay bir şekilde koruyabiliyor” ifadelerini kullandı. 

“MİNİMALİZM İLE HAYATIN BASİTLEŞTİRİLEBİLECEĞİNE İNANIYORUZ” 

Danışan ve müşterilerini birer iş ortağı olarak kabul ettiklerine ifade eden Bingöl, sözlerini şöyle sonlandırdı:  

“Kooperatif yöntemiyle ilerleyerek birçok açıdan kazanç elde ettik, büyük bir aile olduk. Müşteri hacmimiz yüzde 400 arttı. Ekibimiz de yüzde 50 büyüdü ve toplam 46 kişiye ulaştık. Hep birlikte hayata geçirdiğimiz projelerle, müşterilerimizin gürültüden uzaklaşarak hem zihinsel olarak rahatlamasını sağlıyoruz hem de kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmelerine aracılık ediyoruz. Minimalizm ile hayatın basitleştirilebileceğine ve doğayla bağlantı kurulabileceğine inanıyoruz.” DHA