İSTANBUL, (DHA)- OYAK’ın yerli üretimi güçlendirme hedefi doğrultusunda 2019 yılında bünyesine kattığı zırh çeliği üreticisi Miilux OY, 17-21 Haziran tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Eurosatory 2024 Fuarı’na katıldı. Ürün gamında yer alan yeni zırh çeliği Protection 560T ile özellikleri geliştirilen Protection 600T’yi tanıtan Miilux OY, 2023 yılında ürün gamına eklediği denizaltı çeliği çözümlerini de fuarda ziyaretçilerle buluşturdu.

Zırh çeliği üreticisi Miilux OY, Eurosatory Fuarı’na katıldı. Marka 17-21 Haziran tarihleri arasında Paris’te ziyaretçilerini ağırlayan fuarda, son teknolojiye sahip ürünlerini yerli ve yabancı sektör paydaşları ile buluşturdu. Küresel arenadaki etkinliğini artırma hedefi doğrultusunda Eurosatory 2024 Fuarı’na katılan Miilux OY, Protection ürün gamında yer alan yeni zırh çeliği Protection 560T ile özellikleri geliştirilen Protection 600T’yi sundu. Miilux OY, ürün gamına eklemek için yoğun çalışmalar yürüttüğü denizaltı çeliği kalitelerinin yanı sıra özellikle ana muharebe tankı projelerinde tercih edilen Protection 360T’yi de ziyaretçilere tanıttı.

Bakan Uraloğlu: Çukurova Havalimanı 10 Ağustos'ta açılacak Bakan Uraloğlu: Çukurova Havalimanı 10 Ağustos'ta açılacak

Miilux OY’un fuarda sergilediği çok yüksek sert çelikler grubunda bulunan Protection 560T, çeliğin yüksek sertlik ve şekil alma kabiliyetine ihtiyaç duyulan zırh sistemlerinde kullanılabilecek. Protection ürün serisine eklenen ve uluslararası standartlara uyumlu olan Protection 560T, yeni nesil zırhlı araç projelerinde ağırlığın azaltılmasına da katkı sağlıyor. Uluslararası savunma sanayiinde birçok firmanın ihtiyacını karşılaması hedeflenen yeni zırh çeliği Protection 560T’nin yurt dışı pazarında yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

İDEF 2023 Fuarı’nda ilk kez sergilediği denizaltı çeliği ile Türkiye’yi denizaltı çeliği üreten ülkeler ligine dahil eden Miilux OY, söz konusu ürünü ile Eurosatory 2024 Fuarı’nın ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Dünyada Almanya, Fransa, ABD ve Çin gibi çok az sayıda ülkenin üretebildiği denizaltı çeliği, Türkiye’nin savunma sanayiindeki dışa bağımlılığını azaltma yolunda çok kritik bir adımı temsil ediyor.

Kaynak: dha