Karşıyaka'ya borç uyarısı

Filenin Sultanları, Brezilya'ya 3-0 yenildi Filenin Sultanları, Brezilya'ya 3-0 yenildi

 İzmir’in 3 farklı takım branşında liglerde zirve mücadelesi veren en köklü kulübü Karşıyaka'nın borcu 400 milyon 684 bin TL'ye ulaştı. Basketbolda yıllardır Süper Lig ve Avrupa'da iddialı olan, rezerv ve altyapı takımlarıyla farklı liglerde mücadele eden, voleybolda hem Kadınlar 1'inci Ligi hem 2'nci Lig'deki temsilcileriyle üst lig kovalayan, futbolda ise 6 yıldır kurtulamadığı TFF 3'üncü Lig'den çıkmak için yine her sezon transfer değirmeni gibi çalışan Karşıyaka'nın genel kurulunda 30 Nisan tarihine kadar olan borcun 400 milyon TL sınırını geçtiği öğrenildi.

Daha önce kamu borçlarını taksitlendiren, kulübün önünde FIFA yaptırımı bulunan eski yabancı futbolcu alacaklarını temizleyip, transfer yasağını açan yeşil-kırmızılılarda vergi, SGK, FIBA, futbol ve basketbol takımlarının alacaklarıyla borçlar her yıl katlandı. Karşıyaka'da cumartesi günü yapılan kongrede güven tazeleyen Başkan İlker Ergüllü, borçlar ve kulüpte yapılanlarla ilgili üyelere şeffaf bir sunum yaptı. Daha önce futbolda FIFA, basketbolda FIBA'dan gelen yaptırım engellerini aşan İzmir temsilcisinde borç yükünün her yıl artması ise kulübe uyarı oldu.

YÖNETİM BAĞIŞ YAPTI

Karşıyaka'da geçen dönemde yöneticiler, önceki yılların aksine kulübe şahsi olarak verdikleri tüm paraları bağışladı. Alacakları için kulübe temlik koymayan Başkan İlker Ergüllü ve 2'nci Başkan Mustafa Karabağlı başta olmak üzere yöneticiler, verdikleri paralar karşılığında bağış makbuzu aldı. Yönetim dışından kulübe mali destek veren camianın etkili ismi Nazım Torbaoğlu, 4 milyon 158 bin TL'lik bağış yaparken, eski başkan Turgay Büyükkarcı da kongre öncesi kulübe 5.5 yıllık başkanlık döneminden kalan alacakları karşılığında reklam verdi. Önümüzdeki yıllarda gelirleriyle kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp yapısı yaratmayı hayal eden Karşıyaka, 29 yıllık kiralama süreci bittiği için işgalci konumuna düştüğü Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri konusunda komisyon kurarak yetkililerle görüşüp sorunu çözmeye çalışacak.

Kaynak: dha