İSTANBUL,(DHA) - Temizlik araçları ve ekipmanları üreten Kademe A.Ş, Suudi Arabistan'ın temizlik şirketi AL Fahhad ile iş birliği yaptığını duyurdu. Buna göre atık yönetimi ve teknoloji transferi konularında çalışmalar yapılacak. Kademe A.Ş. Genel Müdürü Kenan Çelik, Suudi Arabistan’ın en büyük temizlik şirketiyle iş birliği yaparak Türk- Suudi ilişkilerini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

İki kurum temsilcileri, Suudi-Türk iş forumu çerçevesinde Türkiye-Suudi Arabistan Yuvarlak Masa Toplantısında bir araya geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından İstanbul'da düzenlenen Türkiye-Suudi Arabistan Yuvarlak Masa Toplantısına, Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu, Suudi Arabistan Belediye, Köy İşleri ve Konut Bakanı Majed bin Abdullah Al-Hogail da katılım sağladı.

İkili görüşmeler sırasında şirketler, atık yönetimi alanında stratejik iş birliği ve teknoloji transferi konularında anlaşmaya vardı. Ortak hedeflerin ve ekonomik iş birliğinin göstergesi olan mutabakat Suudi Arabistan Belediye, Köy İşleri ve Konut Bakanı Majed bin Abdullah Al-Hogail nezaretinde imzalandı.

BingX 'Elit Trader Pro' programını başlattı BingX 'Elit Trader Pro' programını başlattı

İstanbul'da imzalanan anlaşmayla Türk- Suudi iş birliği ve ilişkilerini geliştirmeyi amaçladıklarını belirten Kademe A.Ş. Genel Müdürü Kenan Çelik, “Dünyanın dört bir yanında bulunan 50'den fazla ülkeye yerli ve milli imkanlarla ürettiğimiz teknolojilerin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Suudi Arabistan hizmet sağladığımız en önemli ülkelerden biriydi ve bu anlaşmayla birlikte iş birliğimizde güçlenerek ilerleyeceğiz. Ülkemizdeki cari açığın kapanması adına ülkemize değer sağlamak için çalışacağız" açıklamasında bulundu.

Kaynak: dha