İmamoğlu: Amacımız bu şehre adalet getirmek 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy’de açılan 14’üncü Kent Lokantasında öğrencilerle iftar yaptı. İftar öncesi lokanta önünde toplanan kalabalığa seslenen İmamoğlu, “Çok vicdanlı bir yer. İstanbul'un bütün ilçelerinde kent lokantası açacağız. İhtiyaç olursa daha fazlasını hedefleyeceğiz. Amacımız bu şehre adalet getirmek, amacımız bu şehre bereket getirmek" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Arnavutköy'de açılan 14’üncü Kent Lokantasında öğrencilerle birlikte iftar yaptı. İftar programında İmamoğlu'na CHP Arnavutköy Belediye Başkan adayı Tekin Aras eşlik etti. İftar programı öncesi caddede toplanan kalabalığa seslenen İmamoğlu, “Sevgili dostlarım, sevgili hemşerilerim, kent lokantası Arnavutköy'e hayırlı olsun. Kent Lokantalarımız sayesinde 3 milyona yakın insan kent lokantalarımıza girdi, 4 çeşit yemeği 40 liraya yiyerek o gün öğle yemeğinde hoş bir vakit geçirdi. Parasıyla yedi, kendine ait olan bir mekanda yedi. Çok vicdanlı bir yer. Ben burada özellikle öğrencilerimizi ağırlıyoruz, işçimizi, memurumuzu, özellikle emeklilerimizi ağırlıyoruz, görüyorum. Beni çok gururlandırıyor. Şunu söyleyeyim, beni gururlandıran bir başka durumu daha söyleyeyim. Açtığımız her Kent Lokantası'nda, burası da dahil sadece kadınlar çalışıyor. Onu da söyleyeyim. Allah'ın izniyle burasıyla beraber kent lokantası sayımız 14 oldu. İstanbul'un bütün ilçelerinde kent lokantası açacağız. İhtiyaç olursa daha fazlasını hedefleyeceğiz. Amacımız bu şehre adalet getirmek, amacımız bu şehre bereket getirmek" diye konuştu.

Görüntü Dökümü:

İmamoğlu'nun konuşması

Kent lokantası içinden görüntüler

Tunceli’de askeri helikopter, camide çıkan yangın için havalandı Tunceli’de askeri helikopter, camide çıkan yangın için havalandı

Genel ve detay görüntüler