Türkiye ile Japonya doğal gaz alanında İyi Niyet Antlaşması imzaladı Türkiye ile Japonya doğal gaz alanında İyi Niyet Antlaşması imzaladı

  Hepsiburada, tüm tüketici yorumlarını üretken yapay zeka entegrasyonu sayesinde ChatGPT ile analiz edip tarafsız bir şekilde özetleyerek, alışveriş deneyimini hızlandırıyor.

Bu sayede Hepsiburada’dan alışveriş yapacaklar, sayısı binleri bulan yorumlarda alacakları ürünle ilgili kolayca bilgi alabiliyor. Bu yorumlara göre en çok beğenilen ürün ve kategorileri de belli oldu. Verilere göre kullanıcılardan en çok yorum alan kategorilerin başında sağlık & güzellik gelirken; diğer kategoriler temel tüketim, kitap, gıda ve züccaciye olarak sıralandı.

CHATGPT EN ÇOK BEĞENILEN ÜRÜNLERIN YORUMLARINI ÖZETLIYOR

En çok yorum alan kişisel bakım ürününlerden biri için yapılan yorumlardan ortaya çıkan ChatGPT özeti: “Kullanıcılar tarafından yoğun nemlendirme sağladığı ve cildi yumuşacık yaptığı için övülmektedir. Ürünün kokusu ve cilt üzerindeki pürüzsüzleştirici etkisi de beğeni toplamaktadır. Kullanıcılar, fiyatının performansını hak ettiğini belirtmişlerdir.”

Bir diğer çok yorum alan teknolojik ürün ChatGPT özeti ise; “Sesli görüşme özelliği, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla öne çıkıyor. Kullanıcılar, ses kalitesi ve bildirim özelliklerinden memnun. Ürün, su geçirmezlik ve uzun pil ömrü gibi avantajlara sahip. Ancak, bazı kullanıcılar ebatın büyük olduğunu belirtiyor.”

EN ÇOK YORUM SAĞLIK & GÜZELLIK KATEGORİSİNE

Cilt bakım ve kozmetik ürünlerinin yer aldığı sağlık & güzellik kategorisinde kullanıcıların çok sayıda yorum yapması dikkati çekiyor. Özellikle cilt bakım serumlarının etkilerini fotoğraflarla paylaşan kullanıcılar, allık, ruj gibi renkli kozmetik ürünlerinin de yüzlerinde duruşunu anlamak için yorumları kullanıyor. Temel tüketim kategorisinde en çok yorum alan ürünler ise ıslak mendil ve deterjanlar oldu.

Kaynak: dha