Galatasaray Yönetimi Kahramanmaraş’ta iftar  

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri, Nef Vakfı ile Kahramanmaraş’ta inşa ettiği ve Ramazan ayı boyunca iftar verilen konteyner kenti, bağışçılarla birlikte ziyaret ederek depremzede vatandaşlarla iftar programında bir araya geldi.

“Bu Destek Hiç Bitmeyecek” sloganıyla kurulan yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı Galatasaray Spor Kulübü & Nef Vakfı AFAD Yaşam Alanı’ndaki konteyner kentte iftar organizasyonu düzenledi. İftar organizasyonu için Kahramanmaraş’a giden Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, ikinci başkan Metin Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri, ilk olarak Kahramanmaraş çarşıda esnaf ziyareti yaptı. Dursun Özbek ve beraberindeki heyet, ardından iftar organizasyonu için Galatasaray Spor Kulübü & Nef Vakfı AFAD Yaşam Alanı’na gitti. Özbek, iftar öncesinde depremzede vatandaşların evlerini de ziyaret etti. Ziyarette Dursun Özbek, Metin Öztürk ve Niyazi Yelkencioğlu açıklamalarda bulundu.

DURSUN ÖZBEK: BU ACIYI UNUTMALARI İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Kahramanmaraş’ta kalıcı konut yaptıklarını söyleyen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Kahramanmaraş’ta izlerimiz var. Deprem sonrası burada faaliyetimiz oldu. Konteyner kent yaptık şimdi kalıcı konut yapıyoruz. Kahramanmaraş insanı başka. Çok büyük ilgi gösteriyorlar, burada bir sevgi seli var. Dolayısıyla ben de onların elini sıkıyorum, onlara sarılıyorum. Onların da bu acıyı unutmaları için mümkün olan her türlü desteği vereceğiz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine sabır diliyorum. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın” dedi.

METİN ÖZTÜRK: GALATASARAY’IN ELİ HEP BURADA

Galatasaray’ın elinin hep Kahramanmaraş’ta olduğunu söyleyen ikinci başkan Metin Öztürk, “Birlikte 1905’in özü bu destek. Deprem dönemi herkesin hassasiyetinin daha yüksek oluyor. Daha sonra doğal olarak insanların kendi yoğunlukları gündeme geliyor. Başkanımızın liderliğinde Birlikte 1905 “Bu destek hiç bitmeyecek” diyerek buraya kadar getirdik Nef Vakfı ile beraber. Galatasaray’ın eli hep burada. Galatasaray sadece bir spor kulübü değil aynı zamanda üyeleri, sporcuları, taraftarları ile beraber Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu da gösterdi. Ramazan kutsal bir aydır. Buradaki dostlarımızla beraber iftar yapacağız. Umarım en kısa zamanda kalıcı konutlar da faaliyete geçer” yorumlarında bulundu.

Trabzonspor - Fatih Karagümrük: 3-2 Trabzonspor - Fatih Karagümrük: 3-2

NİYAZİ YELKENCİOĞLU: HER ZAMAN İKİNCİ BÖLGEMİZ BURASI

Her fırsatta bölgeye geldiklerini ifade eden başkan yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu ise şu ifadelerde bulundu:

“1 seneden fazla oldu. Her zaman ikinci bölgemiz burası. Fırsat buldukça her fırsatta geliyoruz. Ramazan ayında da buradayız. Bu yarayı hiç unutmayacağız.”

Ziyaretlerin ardından başkan Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri, depremzede vatandaşlarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Organizasyon toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

(FOTOĞRAFLI)