28 İLDE 'KISKAÇ-16' OPERASYONU

Sancaktepe'de, evini ateşe veren şüpheliyi, mahallelinin elinden polis zor kurtardı Sancaktepe'de, evini ateşe veren şüpheliyi, mahallelinin elinden polis zor kurtardı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, FETÖ'nün emniyet mahrem yapılanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde 'Kıskaç-16' operasyonları yapıldığını belirtti. Buna göre; İl Emniyet Müdürlükleri KOM Şube Müdürlükleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu, devletin çeşitli kademelerinde örgüt hiyerarşisine göre hareket eden, kendilerine zimmetlenen emniyet mensupları ile toplantılar yaparak emniyet personellerini aile, tayin ve sağlık durumlarına kadar kodladıkları tespit edilen 'mahrem yapılanması' sorumlusu 46 şüpheli, Ankara merkezli İstanbul, Bursa, Adıyaman, Kayseri, Balıkesir, Hatay, Isparta, Konya, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Bilecik, Bitlis, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Tokat ve Uşak'ta düzenlenen eş zamanlı baskınlarda yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha