- Evlerine çağırdıkları kadınla ücret anlaşmazlığı cinayetle bitti

 ESENYURT'ta iddiaya göre, ağabey ve kardeşi 5 bin lira karşılığında anlaştıkları kadını eve çağırdı. Taraflar arasında yaşanan ücret anlaşmazlığına kadının eve çağırdığı 2 kişi de dahil oldu. Taraflar arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Eve gelen 2 kişiye bıçakla saldıran ağabey Uğur Ş. yanlışlıkla kardeşi Engin Ş.'yi boynundan yaraladı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Engin Ş.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Ağabey Uğur Ş. ile gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Olay, dün saat 05.00 sıralarında Sultaniye Mahallesi'nde bir sitede meydana geldi. İddiaya göre, Uğur Ş. ve kardeşi Engin Ş. 5 bin lira karşılığında anlaştıkları kadını eve çağırdı. Kadın 5 bin lirayı aldıktan sonra evden ayrılmak istedi. Ağabey Uğur Ş. ve kardeşi Engin Ş. kadının evden gitmek istemesine karşı çıktı. Bunun üzerine kadın durumu telefonla aradığı 2 kişiye bildirdi. Eve gelen S.Ç. ve M.K., Uğur Ş. ve Engin Ş. kardeşlerle tartışmaya başladı. Kısa sürede kavgaya dönüşen tartışmada karşı tarafa bıçakla saldıran ağabey Uğur Ş. kardeşi Engin Ş.'yi yanlışlıkla şah damarından yaraladı. Kavga sırasında hafif yaralanan M.K. ve S.Ç., kendi imkanlarıyla hastaneye giderken, ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede, Engin Ş.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemelerin ardından M.K. ve S.Ç. tedavi için gittikleri hastanede yakalandı. Kardeşini yanlışlıkla öldüren ağabey Uğur Ş. ise polis ekipleri tarafından olay yerinde gözaltına alındı.Olaya karıştığı tespit edilen R.M.ve O.K. hakkında da arama çalışması başlatıldı. Kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan R.M., M.K., O.K. ve S.Ç. 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan, ağabey Uğur Ş. ise 'Kasten öldürmeye teşebbüs ve kasten öldürme' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Mersin'de otomobil hayvan pazarına girdi: 2'si ağır 8 yaralı, 7 kurbanlık öldü Mersin'de otomobil hayvan pazarına girdi: 2'si ağır 8 yaralı, 7 kurbanlık öldü

Görüntü Dökümü:

--------------------------

- Olay yerinden görüntüler

- Şüphelinin sevk edilmesi

- Genel ve detay görüntüler

Kaynak: dha