Ekrem İmamoğlu: Beyoğlu İstanbul’un göz bebeği Ekrem İmamoğlu: Beyoğlu İstanbul’un göz bebeği

İSTANBUL, (DHA)- Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Dudullu’da partisinin üye standını ziyaret etti. Burada konuşan Erbakan, “Yeniden Refah Partimizin üye sayısında muazzam bir artış var. Dün akşam itibariyle üye sayımız 442 bin 800 sayısına ulaştı. Şimdi üye girişleri devam ediyor. Eldeki formların girilmesiyle Pazartesi gününe kadar 450 bini geçer ve Allah'ın izniyle seçimlere de 500 binin üzerinde üyeyle gireceğiz. 500 binin üzerine çıktığımız zaman partimiz, Türkiye'nin üye sayısı bakımından üçüncü büyük siyasi partisi haline gelecek” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim çalışmaları kapsamında Dudullu’da partisinin üye standını ziyaret etti. Erbakan’a Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mustafa Doğan, Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, Yeniden Refah Partisi Ümraniye Belediye Başkan Adayı Orçun Şekercioğlu eşlik etti.

Yeniden Refah Erbakan Belediye Başkan Adayları

“YENİDEN REFAH PARTİMİZ 31 MART SEÇİMLERİNİN YILDIZI OLACAK”

Partisinin üye standında vatandaşlarla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partimiz 31 Mart seçimlerinin yıldızı olacak. Bazıları için sürpriz ama bizim için değil, bu çok büyük sürprizi inşallah gerçekleştirecek. Halkın teveccühü ve gözlerindeki ışıktan bunu görüyoruz. Adaylarımız, esnaf ziyaretinde adım atamıyor. Adaylarımıza dua edenler, tanışmak isteyenler, fotoğraf çektirenler, ‘artık umudumuz sizsiniz, artık değişim vakti geldi, bundan sonra adresimiz Yeniden Refah’ diyor, adaylarımız boyunlarına sarılan halkımızla iç içe bu çalışmaları yürütüyorlar. Türkiye'nin dört bir yanında bu var” dedi.

“PARTİMİZİN ÜYE SAYISINDA MUAZZAM BİR ARTIŞ VAR”

Partisinin üye sayısında artış olduğunu söyleyen Erbakan, “Yeniden Refah Partimizin üye sayısında muazzam bir artış var. Dün akşam itibariyle üye sayımız 442 bin 800 sayısına ulaştı. Şimdi üye girişleri devam ediyor. Eldeki formların girilmesiyle pazartesi gününe kadar 450 bini geçer ve Allah'ın izniyle seçimlere de 500 binin üzerinde üyeyle gireceğiz. 500 binin üzerine çıktığımız zaman partimiz, Türkiye'nin üye sayısı bakımından üçüncü büyük siyasi partisi haline gelecek. 5 buçuk ayda 265 binden 442 bine gelen bir üye grafiğimiz var. 5 buçuk ayda yüzde 70 büyümek, bu başka hiçbir siyasi partiye nasip olan bir durum değil. Bu bizim söylediğimiz teveccühün, milletimizin artık kurtuluşun adresi olarak Yeniden Refah Partimizi gördüğünün en önemli ispatıdır. Şimdi inşallah seçimlere kadar 500 bini ve hemen arkasından da 1 milyonu geçeceğiz. Önce 31 Mart’ta yerel yönetimlerde iktidar arkasından 2028 yılında ise inşallah iktidar olacağız” diye konuştu.

“MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİYLE MİLLETİMİZİ YENİDEN BULUŞTURACAĞIZ”

Erbakan, “Allah’ın izniyle 31 Mart’ta Ümraniye’mizde, İstanbul Büyükşehir'de ve Türkiye'nin her köşesinde ahlaklı belediyecilikle, Milli Görüş belediyeciliğiyle milletimizi yeniden buluşturacağız. Ahlak ve maneviyat zaten bizim göbek adımız. Milli Görüş demek ahlak ve maneviyat demek. Ahlaklı belediyeciliği en güzel şekilde uygulayabilecek bir parti varsa o da Milli Görüş'ün temsilcisi Yeniden Refah Partisi’dir. Milletimizi, heykelci belediyecilikten, rantçı belediyecilikten, örgütçü belediyecilikten kurtaracağız ve Yeniden Refah’la ahlaklı belediyeciliğe kavuşturacağız” dedi.

“EMEKLİ TAVUK KEMİĞİ ALMAYA MAHKUM EDİLMİŞ DURUMDA”

Erbakan, “Milli Görüş demek bereket demek. Erbakan hocamızın, Milli Görüş'ün 1996 yılında emekliye verdiği maaş zammına bakıp bir de şimdiki duruma bakın. Bugün emekli tavuk kemiği almaya mahkum edilmiş durumda. Artık çay simit hesabını da geçtik. ‘Çay simit alıyor, çay simitle karnını doyuruyor’ diyorduk. Çay simidi de bırak tavuk kemiği almak zorunda kalmış. Yargıda, paylaşımda ve yönetimde adalet için Milli Görüş’e ihtiyacımız var. Peki 31 Mart'tan ve 1 Nisan'dan sonra ahlaklı belediyecilik nasıl olacak? Ahlaklı belediyecilik, belediye makamını kendi ticarethanesi olarak gören değil vatandaşa hizmet edip de Allah'ın rızasının kazanıldığı bir ibadet makamı olarak gören belediye başkanları gelecek İnşallah” diye konuştu.

“BELEDİYELERİ BORÇ BATAĞINDAN KURTARMAYA GELİYORUZ”

Kentsel dönüşümleri yeniden planlayacaklarını söyleyen Erbakan, “Rantsal dönüşüm olarak gerçekleştirilen kentsel dönüşümleri yeniden planlayacağız. Kentsel dönüşümde rantı değil hakkı üstün tutacağız. Kul hakkına riayet eden, depreme dayanıklılığı gözeten, çevreyi koruyan, estetiğe dikkat eden bir anlayışla kimsenin hakkını kimseye geçirmeden ahlaklı bir kentsel dönüşümü inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Biz aynı zamanda belediyeleri borç batağından kurtarmaya geliyoruz. Bugün ilçelerde borçlar 100 milyondan başlıyor. Şehirlerin belediyelerinde 1 milyardan başlıyor. Büyükşehir belediyelerinde 3, 5 ve 10 milyara gidiyoruz. Belediyeler boğazına kadar borca batmış. Bir büyükşehir belediyesi ismi lazım değil, 1 ayda ödediği faiz 6 bin çalışanına verdiği maaştan daha fazla. Boğazına kadar borca faize battı. Türkiye’de yerel yönetimlerin 200 milyar liraya yakın borcu var. Hep rantçı belediyeciliğin, örgütçü belediyeciliğin, heykelci belediyeciliğin yüzünden. Hepsi borç alıyor, hepsi faiz ödüyor. O faizi de millete yaptığı hizmetlere zam yaparak milletten çıkarıyor. Hayır, biz adil düzeni yerelden başlatacağız. Milli Görüş’ün kitabında borçlanma yazmaz, Milli Görüş’ün kitabında faiz ödemek yazmaz” dedi.