Galatasaray’ın 2023-2024 sezonun şampiyon olarak tamamlamasının ardından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sarı kırmızı taraftarlar tarafından coşkuyla kutlandı.

Süper Lig'in 38'inci haftasında deplasmanda Konyaspor'a konuk olan Galatasaray, rakibini 3-1 mağlup ederek şampiyon oldu. Karşılaşmanın ardından Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sarı kırmızılı taraftarlar, sokaklara çıkarak şampiyonluğu kutladı. Diyarbakır, Şırnak, Batman, Mardin, Siirt, Elazığ ve Bingöl’de taraftarlar şampiyonluğu doyasıya kutladı.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde Sanat Sokağı’nda bir araya gelen yüzlerce taraftar, takımların şampiyonluğunu meşale yakarak ve araçlarla konvoy oluşturarak kutladı. Galatasaray marşları söyleyen kalabalık, ellerinde bayraklarla takımları lehine tezahüratlarda bulundu.

ŞIRNAK’TA TABUTLU ŞAMPİYONUK KUTLAMASI

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen sarı-kırmızılı taraftarlar, şampiyon Galatasaray tezahüratları atarak, araçlarıyla caddelerde konvoy halinde tur attı. Meşale yakarak, siren çalan taraftarlardan bazıları, Fenerbahçe bayrağı sarılı bir tabut ile alana geldi. Tabutu gören taraftarlar, Galatasaray lehine slogan attı. Silopi ilçesinde ikinci cadde üzerinde toplanan kalabalık İpekyolu Kavşağı'nda kutlama yaptı. Taraftarlar havai fişek atarak, meşeleli yürüyüş gerçekleştirdi.

SİİRT’TE FENERBAHÇE TARAFTARI GALATASARAYLILARLA HALAY ÇEKTİ

Siirt’te de taraftarlar, kentin trafiğe kapalı olan Güreş Caddesi’nde meşalelerle yürüdü. Fenerbahçe forması giymiş bir kişi de Galatasaraylılarla beraber halay çekti.

Batman’da da Atatürk parkında bir araya gelen yüzlerce taraftar, takımları lehine tezahürat yaptı. Kutlamalar sırasında havai fişekler atıldı, meşaleler yakıldı. Taraftarlar uzun araç konvoyları oluşturarak şehir turu attı.

Bingöl’de Galatasaray taraftarları, şampiyonluğun ardından sokaklara döküldü. Genç Caddesi Dörtyol üzerinde bir araya gelen yüzlerce taraftar, Galatasaray formaları, bayrakları ve atkılarıyla karnaval havası estirdi. Araçlarıyla korna çalan taraftarlar, meşale yakıp, havai fişek fırlatarak geceyi aydınlattı.

Mardin’de de Artuklu, Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinde sarı-kırmızılı takıma gönül verenler sokaklara akın ederek 24’üncü şampiyonluğu doyasıya kutladı. Ellerinde Türk ve Galatasaray bayrakları alan taraftarlar, meşaleler yakıp, tezahüratlar yaptı ve konvoy oluşturdu.

A Milli Futbol Takımı'nın Karadağ ve İzlanda maçlarının yerleri belli oldu A Milli Futbol Takımı'nın Karadağ ve İzlanda maçlarının yerleri belli oldu

Elazığ’da da taraftarlar Cumhuriyet meydanına akın etti. Yüzlerce taraftar ellerinde Galatasaray bayraklarıyla şarkılar ve marşlar söyleyip meşaleler yakarak şampiyonluğu doyasıya kutladı. Şampiyonluk kutlamaları gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. DHA

Kaynak: dha