Mikail BIYIKLI/İSTANBUL,(DHA)- BESLENME ve diyet uzmanı Dr. Ender Saraç, 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanık Ender Saraç avukatlarıyla birlikte geldi. Taraf avukatları da duruşma salonun da hazır bulundu.

"BİR KOMPLOYA KURBAN GİTTİM"

Duruşmada karar öncesinde son sözü sorulan sanık Ender Saraç, "Beraatımı talep ediyorum. Ben, bu suçu asla ve asla işlemedim. Bir komploya kurban gittim. Mahkemenizden beraat talep ederim" dedi.

BERAAT ETTİ

Mahkeme heyeti, Ender Saraç’ın üzerine atılı suçu işlediğinin sabit olmadığını belirterek beraatına karar verdi.

İDDİANAME

İstanbul - Prof. Dr. Yavuz'dan sivrisineklerden bulaşan virüs uyarısı İstanbul - Prof. Dr. Yavuz'dan sivrisineklerden bulaşan virüs uyarısı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, mağdur çocuk M.S'nin 5 Aralık 2023 günü öğrenim gördüğü okuldaki öğretmenlerine, babasından cinsel istismar gördüğüne dair beyanda bulunduğu, öğretmenlerinin ve okul idaresinin tutmuş olduğu tutanakların polise bildirildiği ve savcılıkça soruşturma başlatıldığı belirtildi. Mağdur çocuğun 7 Aralık 2023 günü Çocuk İzlem Merkezinde (ÇİM) ilk verdiği ifadesinde, istismara uğradığını anlattığı, ancak 13 Aralık 2023'te ÇİM'de ek ifade vererek bu kez babasının annesine ve kendilerine kötü davrandığı için babasına ders vermek amacıyla cinsel istismara maruz kaldığını söylediğini, istismara maruz kalmadığını, şikayetçi olmadığını söylediği iddianamede yer aldı. Benan Saraç'ın da 13 Aralık 2023 tarihinde polise ek ifade verdiği, çocuğu ile yapmış olduğu görüşmede oğlunun babası hakkında yalan beyanda bulunduğunu kendisine bildirdiğini, babasını ailelerinden uzak tutmak için çocuğun babası hakkında cinsel istismar olayını uydurduğunu, bu nedenle şüpheli hakkındaki şikayetlerinden vazgeçtiklerini söylediği belirtildi. İddianamede, mağdur çocuğun ilk aşamada vermiş olduğu ayrıntılı beyanlarının samimi ve gerçeği yansıtır mahiyette olduğuna kanaat getirildiği, olay yargıya taşındıktan ve basında yer aldıktan sonra mağdur çocuğun şikayetten vazgeçmesine itibar edilmediği vurgulandı. Ender Saraç'ın "Çocuğun Cinsel İstismarı" suçundan 12 yıldan 22,5 yıla kadar hapsi isteniyordu.

Görüntü Dökümü:

------------------------

-Arşiv

Kaynak: dha