Bosna Hersek'te restore edilen vakıf eserleri hizmete açıldı

VAKIFLAR Genel Müdürlüğü'nün Bosna Hersek'te bulunan ve restorasyonu tamamlanan eserleri, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu, 'Bosna-Hersek Vakıf Günleri' nedeniyle Bosna-Hersek'i ziyaret etti. Aksu'ya ziyaretinde Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Aydın Cem Aslanbay, Ankara Vakıflar Bölge Müdürü Gökhan Bahçecik ve İstanbul Vakıflar 2'nci Bölge Müdürü Arif Özsoy eşlik etti. Aksu ziyaretinde, restorasyonu tamamlanan Bosna Hersek Mrkonjic Grad Kızlarağası Camii ve Sanski Most Vakıf AVM Pazar Yeri'nin açılışına katıldı. Cami açılışında konuşan Aksu, kültürel mirasın önemine dikkat çekerek, yapılan çalışma ile sadece bir caminin değil, 'Türkiye Yüzyılı' vizyonuyla kültürel mirasın korunduğunu, 'Vakıf Yüzyılı' inşasının da temellerinin atıldığını ve iki ülke arasındaki kardeşliğin vakıf ruhu ile devam edeceğini belirtti.

Deniz Akkaya'nın kızı koruma altına alındı Deniz Akkaya'nın kızı koruma altına alındı

Ardından 'Bosna Hersek Vakıf Günleri' programına katılan Aksu, vakıf kültürünün önemine değinerek, "Bosna Hersek Vakıf Günleri'nin bu yıl da ecdada saygıya, iyiliğe aracılık etmeye, kardeşliklerin pekişmesine aracılık edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile bu güzel topraklarda bir arada olmamızı sağlayan Bosna Hersek İslam Birliği Vakıflar İdaresi'ne, siz vakıf dostlarına ve tüm Boşnak kardeşlerime teşekkür ediyor ve hepinizi Allah'a emanet ediyorum" dedi. (DHA)