Ali DANAŞ / İSTANBUL, (DHA)- Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, “Biz göreve geldikten sonra yaşanan olaylar Türk spor tarihindeki en enteresan olaylardır. Hakem tokatlandı, takım sahadan çekildi, taraftarlar sahaya indi, VAR grafikleri dramatik şekilde açıklandı. Bunlara tepkisiz kalamayız” dedi.

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve yöneticiler iftarda basın mensuplarıyla buluştu. Düzenlenen organizasyonda açıklamalarda bulunan Başkan Hasan Arat, Türk futbolunda yaşanan etkinliklerle ilgili “Biz Türkiye Futbol Federasyonu'nun her zaman çok adaylı seçime devam etme düşüncelerimizdeyiz. Kurullar seçimle gelmelidir. Seçimle gelenler daha farklı davranacaklardır. Kavgacı bir tutum içerisinde olduğumuzu biz yolu göstermiyoruz. Biz göreve geldikten sonra yaşanan olaylar Türk spor tarihindeki en enteresan olaylardır. Hakem tokatlandı, takım sahadan çekildi, taraftarlar sahaya indi, VAR grafikleri dramatik şekilde açıklandı. Bunlara tepkisiz kalamayız. Böyle bir şey yok. Beşiktaş kendi asil duruşu içerisinde gelişimini sürdürüyor. Biz doğruları söylemek zorundayız. İyileştirilmiş olan, iyi olanla aynı şey değildir. Türk futbolu şu an sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Bu sıkıntılı dönem analizini yapmak lazım. Kulüp miktarının payını göstermesi gerekir. Bir galibiyet uğruna kırılmaktan vazgeçmeleri lazım” ifadelerini kullandı.

“YABANCI HAKEME TÜRKİYE'NİN SICAK BAKMASI LAZIM”

Yabancı hakemin durumunu aktaran Arat, “Yabancı hakemin konusuna Türkiye'nin çok sıcak bakması gerekiyor. VAR kayıtlarını anlık olarak gerçekleştirmeye büyük cesaret içerisinde ilişmeleri gerekiyor. Türkiye'deki en temel sorun şeffaflıktır. Ne zaman VAR'daki görüntüler stadyumda gösterilir Türkiye o zaman bir adım ileri gider. Bizim görüşlerimiz çok net ve avantajlı olarak” şeklinde konuştu.

“SEMİH KILIÇSOY, BEŞİKTAŞ'IN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR”

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Semih Kılıçsoy'un A Milli Futbol Takımı kadrosundan çıkarılarak Ümit Milli Takım'a değerlendirilen Hasan Arat, “Semih Kılıçsoy, Beşiktaş'ın kırmızı çizgisidir. Bir Türk'ün evladı olarak herkesin sahip çıkması gerekiyor. Biz çok oyunculu bir ülkede değiliz. Israrımız sadece oyuncumuz takıma girsin şeklinde değil. Yetişen bir Türk evladının haklarının korunmasıdır. 17 yaşındaki futbolcular İspanya ve Brezilya'da gol atıyor. Siz nasıl 18 yaşında çocuğa güvenemezsiniz. Baştan 'Bu iki maçta Ümit Milli Takım'da oynayacaksın' dersen hiçbir sorun yok. Feyyaz Uçar'ın yakınlaşmasını çok iyi analiz ettim. Feyyaz Uçar 'Bu çocuk 10 yaşında beri gol atıyor' dedi. Samet Aybaba, Semih'e 2028 yılına kadar kontrat yaptığında hiçbir haberi yoktu. Aynı şekilde 5 tane oyuncuya bu imzayı attırdık. Beşiktaş olarak bu oyuncuları sürdürüyorlar” dedi.

Hedefleri hakkında da konuşan Beşiktaş Başkanı Hasan Arat şu ifadeleri kullandı:

“Bizim hedefimizi lig üçüncülüğü ve kupa üzerine kurduk. Bu hedefimiz devam ediyor. Hedefimize kilitlenmiş durumdayız. Bu hedefler çerçevesinde Beşiktaş'ın yoluna devam ediliyor. Bizim önceliğimiz o hedeflerimize ulaşmaktır.”

Arda Güler'den Real Madridli futbolculara mangal ziyafeti Arda Güler'den Real Madridli futbolculara mangal ziyafeti

HÜSEYİN YÜCEL: TRANSFER KOMİTEMİZİ OLUŞTURDUK

Beşiktaş İkinci Başkanı Hüseyin Yücel ise “Başkanımızın yönlendirmesiyle transfer komitemizi oluşturduk. Mete ağabey, Burak, Kaan ve Onur ağabeyden oluşuyor. İnşallah güzel işler. Önümüzde zorlu bir periyot var. Oyuncu almak belki parasını verdikten sonra çok kolay ama mevcut oyunculardan ciddi anlamda çıkmak zor olacaktır. Stoper ve sağ bek mevkisinde iyi oyuncularla iletişime geçildi. Önümüzdeki günlerde umarım güzel haberler duyacaksınız” dedi.