İstanbul - Prof. Dr. Yavuz'dan sivrisineklerden bulaşan virüs uyarısı İstanbul - Prof. Dr. Yavuz'dan sivrisineklerden bulaşan virüs uyarısı

Salih HÜDAVERDİ-Mehmet Gökhan HAKBİLİR/ANKARA, (DHA)- CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in çağrısı üzerine Ankara'da vatandaşlar ışık açma kapama eylemi yaptı.

Özgür Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, asgari ücrette ve emekli maaşında artış için tüm Türkiye genelinde vatandaşları ışık açma-kapama eylemine davet etti. Özel, "Türkiye bu akşam saat 21.00'de ayağa kalk, 'asgari ücret artsın, emekli maaşı bir asgari ücret olsun' diyorsan; bu akşam 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Uzaydan görünecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler bizimle birlikte olsun, ayağa kalkın ve ışıkları yakın. Hep birlikte sesimizi duyuracağız. Durmadık yeni başlıyoruz, zammı söke söke alacağız. Ya zam olacak, geçim olacak ya da hiç yolu yok seçim olacak" dedi. Çağrı üzerine başkentli vatandaşlar, şehrin farklı yerlerinde evlerinde ve iş yerlerinde bulunan lambaları açıp kapatarak eyleme katıldı. (DHA)

Kaynak: dha