Bakan Tunç:  Teleferik soruşturmasında 5 kişi tutuklandı

ADALET Bakanı Yılmaz Tunç, Antalya'da meydana gelen teleferik kazasına ilişkin 14 şüpheliden 5'inin tutuklandığını, 8'i için adli kontrol kararı verildiğini, 1 kişinin serbest bırakıldığını bildirdi.

Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde gerçekleşen 1 kişinin hayatını kaybettiği 17 kişinin yaralandığı teleferik kazası ile ilgili paylaşım yaptı. Tunç, 1 Cumhuriyet Başsavcıvekili ve 1 Cumhuriyet Savcısının koordinasyonunda, 2 iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, 2 makine uzmanı ve 1 elektrik uzmanından oluşan bilirkişi heyeti tarafından detaylı olay yeri inceleme ve keşif çalışması yapılarak ön raporun hazırlandığını belirtti.

Rize'de trafikte silahlı 'yol verme' kavgası: 1 ölü, 1 yaralı Rize'de trafikte silahlı 'yol verme' kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

14 ŞÜPHELİDEN 5’İ TUTUKLANDI

Bakan Tunç, kaza sonrası başlatılan soruşmada, 14 şüpheliden 5'inin tutuklandığını, 8'i için adli kontrol kararı verildiğini, 1 kişinin serbest bırakıldığını belirterek, "Hepimizi üzen olayla ilgili adli soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir" dedi. (DHA)