Dilan Polat, Banu Parlak kurşunlama davası Dilan Polat, Banu Parlak kurşunlama davası

Almanya'da Yazar Nejdet Niflioğlu imzası

“Misafir İşçilerden, Umut Taşıyıcılarına” kitabının yazarı olan Niflioğlu, yaptığı işler ve bıraktığı izler ile Türk’lerin başarılarını dünyaya duyuranlar kervanında önemli bir yer edinmiştir kendisine.

İzmir’de doğup büyüyen Niflioğlu, eğitim ve iş hayatına Almanya’da devam etmiştir.

Otomotiv sektörü başta olmak üzere, insan kaynakları yönetimi, çeşitlilik yönetimi, dijital teknolojiler, proje yönetimi, stratejik yönetim gibi birçok alanda; global eksende hizmet ve değer üreten kuruluşların karar alma mekanizmalarında ve yönetiminde bulundu.

Daimler / Mercedes’in üst düzey yöneticiliğini yürüttüğü dönemlerde “Daimler Türk Treff” adında sivil bir sivil inisiyatif kurarak Türk’lere pusula görevi oluşturacak ve işçi olunabildiği gibi yönetici de olunabileceğinin vizyonuna katkı sunmayı hedeflemiştir esasında... Sayın Niflioğlu’nun hayatının ve başarılılarının arkasında; her daim özgün düşünüp hissedebilen ve samimi yaklaşımlarını insanlara açık yüreklilikle sergileyen, onlara inanarak fırsat ve imkan yaratan bir tavır yatmaktadır.  Yazarın Misafir İşçilerden Umut Taşıyıcılarına kitabı  bu alanda yazılmış önemli bir eserdir. Niflioğlu bu yaklaşımı ile, “tüm dünyada değer üreten Türkler”e de önemli bir rol-model oluştururken, bulunduğu her ortamda insanlığa hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş birisi olması sebebiyle; Alman Cumhurbaşkanı tarafından “Federal Liyakat Nişanı” ile taltif edilmiştir. Bu nişanı alan ikinci Türk kökenli olmuştur.

Yazar, "60 yıl önce misafir işçileri işe aldılar, bugün Almanya'nın başarılı olmaya devam edebilmesi için daha fazlasına ihtiyacımız var: gerçek umut taşıyıcılarına ihtiyacımız var !" diyor. Necdet Niflioğlu, “bir Türk Almanya’da başarılı olamaz” ya da “başarılı olmak istiyorsa Türk kimliğinden taviz vermelidir” şeklindeki klişeleri yıkan ve ezberleri bozan bir yaşam ve başarı öyküsü yaratmayı başarmıştır.

Daha nice başarılarının tüm insanlığa fayda sağlaması ve örnek teşkil etmesi temennisiyle, yazarımızın entelektüel birikimden okurlarının istifade etmesi dileklerimizle...