Dervişoğlu: Toplumun kucağına büyük bir vicdan bombası attılar Dervişoğlu: Toplumun kucağına büyük bir vicdan bombası attılar

Adana’da, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104’üncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Adana’nın Seyhan ilçesi Uğur Mumcu Meydanı’nda tören düzenlendi. İlk ve ortaokullardan yüzlerce öğrenci, aileleriyle birlikte kırmızı-beyaz kıyafetler giyip, bayraklarla meydanda toplandı. Törene, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, 6'ncı Kolordu ve Müşterek Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Mehmet Özeren, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan, milletvekilleri ve kent protokolü katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan törende, çocuklar Vali Köşger’e çiçek buketi takdim etti. Kutlamalar kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilerin okuduğu şiirler, halk oyunları gösterisi ve tören yürüyüşü izleyenlerin beğenisini topladı.

Haber: Anıl ATAR – Kamera: Yaşar SERİNTÜRK/ADANA, (DHA)